Registrovat
cs en de
facebook instagram

Czechbouldering.com - bouldering, sněžník, modřín www.czechbouldering.com

Křest REPORT

ZS 23.07.2014


Máme vydáno! Máme pokřtěno! A jedeme dál!

Patnáct let práce, zábavy a skvělých zážitků se nám podařilo vměstnat na 300 stran. Je na čase se poplácat po zádech, chvíli oddechnout, nabrat energii a pokračovat dál. Lezecké terény v okolí Děčínského sněžníku ještě zdaleka neřekly své poslední slovo!

Díky našemu průvodci máte nyní možnost lépe prozkoumat všechna zákoutí těchto oblastí a hlavně zažít kvalitní bouldering, který Modřín a Sněžník rozhodně nabízí.

Přejeme Vám spoustu pozitivních zážitků a těšíme se ve skalách na viděnou!

 

Tady krátký report, jak probíhal křest a retrospektiva toho, co vydání průvodce předcházelo.

Na počátku všeho byl kámen, jak pravil předseda pavoučího sdružení Jirka X. Jiří, který si slovo, během sobotního večera a následně nedělního dne, vzít nenechal. Teď už všichni víme, jak se to balvanování dělá, a že se to samo neudělá! Vždyť mi pro ty balvany dejcháme!

My však víme, kdo byl u zrodu oblastí Modřín a Sněžník. Byli to lezci z Jílového, Jarda Ježek a Ondra Beneš, kterým patří velký obdiv a dík!

V roce 2004 se rozhodli nenechat si tento píseček jenom sami pro sebe a podělit se s ostatními. Vznikl první ze tří outdoorových závodů s názvem Hudy Cup.

Tímto počinem se jim podařilo nastartovat boulderingovou mánii a Sněžník se stal velice rychle oblíbeným místem!

Ondra jakožto velký motivátor a vizionář dokázal pro svoji vášeň strhnout ústeckou naplaveninu Filipa Martínka, Honzu Culka a Zdeňka Suchého. A bylo zaděláno na další velké věci.

Než se však všechno stalo, bylo potřeba trošku zabořit ruce do hlíny a zamést si před vlastním prahem.

 

 

Dva roky na to, se prostřednictvím závodů Hudy Cup otvírá nová oblast Modřín, které se i přes nepříznivou předpověď zúčastnilo 300 závodníků. Ve finále zazářil Adam Ondra, který přelezl všechny bouldry stylem On sight!

Další vlna euforie z dobře odvedené práce a z obličejů spokojených přátel, kteří si bouldering v těchto místech dodnes užívají. Pozornost se přesouvá opět na Sněžník a vzniká řada nových těžkých linií. Lví podíl na tom mají Martin Tomášek a Honza Adamec. Hoši děkujem!

Přibývá bouldrů, sektorů i lidí, kteří v těchto oblastech tráví stále více času. Je na čase všechny informace nějak uchopit a dát je do co možná nejsrozumitelnější podoby. Jak se nám to povedlo můžete už dnes posoudit sami.

topo.czechbouldering.com

Věříme, že vydání této publikace Vám pomůže lépe se orientovat v labyrintu balvanů a v neposlední řadě, že přispěje k dalšímu rozvoji těchto oblastí!

Moc děkujeme VŠEM, kteří mají podíl na vzniku průvodce BOULDERTOPO Modřín / Sněžník.

Bez VÁS bychom to nikdy nedali dohromady!

A rovněž VŠEM, kteří to naše děcko přišli zapít….o jeho zdraví už nemůže být pochyb ni obavy!

 

 

 

DÍKY, DĚKUJEME!

Zdenda


Pro tuto akci je nutné přihlášení.