Registrovat
cs en de
facebook instagram

Czechbouldering.com - bouldering, sněžník, modřín www.czechbouldering.com

Sněžníkování

zeros 09.11.2014


Zdar všem Boulderistům, jsem Lukáš Skála, je mi 16 let a jsem z Ústí, takže domovské oblasti samozřejmě Sněžník a Modřín, blízko mám třeba i Bahratal, Labák, Hřensko nebo Osek. Lezu tři roky, začínal jsem v Tisé na laně, ale to mě moc nebavilo kvůli závrati, proto jsem se přeprogramoval na bouldry a u toho jsem prozatím zůstal. Moc netrénuju, spíš jen jezdím do přírody a občas na nějakej ten závod. Na šutrech lezu tak čísla 7C až 7C+, pár 8Aček mě už ale pustilo. Párkrát do roka Bráchu (Tomáše) napadne záškoláckej boulderovej výjezd, jako např. teď ve čtvrtek. Budíček je na šestou, balíme všechny věci a když už se chystáme vyrazit tak začíná pršet... Riskujem a i přes kapky na čelním skle jedeme na Sněžník, před Libouchcem už vidíme jenom mlhu. :D

 

Dorážíme na Sněžník a všechno je mokrý. Jako první se jdem rozlízt do Sektoru Hřbitovní Kameny, vím, že je tam velkej strop kde vede boulder Super Jack Herrer 6C+, rozlézáme se v madlech a Jack nám moc nejde, brácha doluje šutry pod kamenem nedaleko stropu, já zkouším projekt za krysy o jednom-dvou krocích, ten je ale extra silovej tak jdeme radši dál:) Docházíme pod Gluma, máme v plánu Terra Incognitu, lezeme druhou polovinu za 7C, brácha krokuje dost rychle a mě radí nohy, po chvilce oba přelézáme.

Motivace před výkonem

Zkrokuji celý traverz za 8A, ale to už je o level jinde:) Jdeme na kámen s pěknou stěnkou přímo pod Terrou, vidím jasnou Traverzovou linii za 7A+, možná už to někdo lezl, ale o to asi nejde. Namíříme to na Mega šutr s nedávno upraveným dopadem, dávám jeden silový boulder asi za 7B, ještě výlezová spára v plotně nebyla v mokru žádná sranda:) Prsty začínaj dnes bolet nějak brzo, na konec si dáváme boulderovou cestu Buldozér VIIc a spokojeně opouštíme stolovku. Na cestě domu se ještě stavíme ve skalách u Žďárku, brácha chce zkusit boulder ode mě: Zlatokop 7B, nic moc extra to neni, krátkej traverz stěnkou, dává pár pokusů a přichází na technickej program bouldru, asi pátým pokusem, téměř ve tmě, dolézá skoro mrtvej do topové police:)

Bouldrováním zdrceni se vracíme domu.

V pátek bratr odjíždí na ČP a já v poklidu domova domlouvám sobotní Sněžník s mamkou. Ráno už je vidět modrá obloha a slunce.

Rozlézám se U Schodů, dávám si dva staré bouldery. Dále jdeme do Sektoru Best of Direct, kde mamka zkouší Marw 1 za 5. Pokusy se zlepšují, ale přesto vždy výlez ukáže, kdo je tady šéf. Necháváme boulder na jindy a jdeme na Remake 8A.

Marw 1 za 5

Krokování Remaku..

Začátek Remaku je trochu mokrej a do výlezu pere slunce, proto moudřejší ustoupí a počká si na podmínku:) Jdeme o kousek dál na boulder Memphisto 7C, po vyladění programu zkroknuto, pak přichází Libor a Martin, pokecáme a hoši jdou na Remake. Po chvilce ostrých pokusů, v kterých padám ve skoku do lišty, se objevuje další gang. Dominik, Rosťa a holky, ti směřují taky na Remake. Já jen kroutím hlavou jak se jim do toho v tom vedru může chtít:) Půl hoďky na to se pořád trápim v tom samém.. Trochu nadávám, kopnu do bouldermatky a odcházíme. Jdeme na FA od bráchy Mr. & Mrs. Rock za 7C, vim že tři lezci mu to shodili na 7B a jeden na 7B+, zkouším a hned dávám krok, který jsem minule nemohl ani pochopit, stále mi však chybí ten nejtěžší, tj. skok do dobrýho chytu, a hlavně sem tam zabloklej asi psychicky, protože se mi total nelíbí dopad.Takže já jsem zatim určitě pro 7C :) Zkouším ještě Magion 7C+ hned vedle, to už mě trápí docela dlouho, dávám jeden, dva nadějný pokusy, když mi absolutně začne nedržet levá lišta.

Loučíme se s rozhlednou..

Ještě je třeba říct, že Martinovi se podařilo přelézt Mindžu 7C,

Dominik pokořil Proces 7C+ a Libor zdolal Remake 8A

Takže Hoši gratulace a já se loučím:) Ať To Leze! :) Lukáš S.


mr and mrs

Díky moc za článek, jen bych dodal, že Mr and Mrs je moc hezký boulder a skok jsme šli jinak - s pravou nohou pod sebou místo kozy vpravo (tak jsem to viděl u vás na videu). Tak se nám to zdálo lehčí než 7C s tím, že jsme řešili jinak i spodek.


Adam F. dne: 09.11.2014 21:13

teplo

Zdar, dik za fajn počtení a musim uznat ze fakt bylo vedro.k večeru se ochladilo a uz to šlo.snad to byl posledni záchvěv tepla letos;-):-D


Bafik dne: 10.11.2014 08:48

Pro tuto akci je nutné přihlášení.