Registrovat
cs en de
facebook instagram

Czechbouldering.com - bouldering, sněžník, modřín www.czechbouldering.com

4 ročné obdobia na Končitej

Oli 04.02.2015


Spomínam ako som si raz nabalil dodávku bouldrovými sympatizantmi a rozprával im o kráse vyvreniny, o jej horúcom chlade, prúdoch energie, ktoré v nej vidno. Za oknom sa mihala krajina a ja som hovoril o magme, ako o teplej kaši na tanieri hladného, o všetkom tom, čo dokáže mimika zeme, keď je aktívna a hýbe vráskami. O jej pokoji, keď všetky emócie zo seba dostane a skamenie v jednom výraze. Vraj onemie, ale len pre tých, čo nenaslúchajú. Aj to som im spomenul.

Hypnóza 7C, Končitá

Hypnóza 7C, Končitá

Dve hodiny do srdca Slovenska. Vybehli sme úpätím Vtáčnika a prešmykli sa jednou z dolín do jeho vnútra. Len kúsok nad chatou vypustil som posádku plnú očakávaní. 

Alcatraz 6B, Končitá

Alcatraz 6B, Končitá

Franc Jozef Jarná cibuľka 5C, Končitá

Franc Jozef Jarná cibuľka 5C, Končitá

Makro 6C, Končitá

Makro 6C, Končitá

Rozpŕchli sa lesom, akoby si chceli okamžite overiť o čom celú cestu počúvali. Len suché listy na chodníku šplhali sa k nebu vo víre. Tadiaľto pred chvíľou prebehli.. A už intenzívne bouldrujú. Vraj som nekecal...

Eskalátor 6C, Končitá

Eskalátor 6C, Končitá

Fly like an Eagle 7C, Končitá

Fly like an Eagle 7C, Končitá

Je to možno 6 rokov dozadu, keď som tu bol prvýkrát. Niečo z vtedajších skvelých pocitov nájdem v onom lese vždy. Veď ani tí starí andezitoví vráskavci nestriedajú svoje úškrny. Ostávajú verní náladám, v ktorých ich zemské teplo navždy opustilo. To aby pre nás zachovali svoje bohatstvá.

Fragment 6B+, Končitá

Fragment 6B+, Končitá

Rácio 7B, Končitá

Rácio 7B, Končitá

Všade vôkol je množstvo spomienok. V každom balvane, línií, ba dokonca aj vo zvalenom strome či vykopanom nástupe. Nechali sme tu kúsok z našich životov, aby nám návraty chutili a aby tu mohli kúsok svojej radosti nájsť aj iní. 

La Prow 7B, Končitá

La Prow 7B, Končitá

Nevinnosť 7B+, Končitá

Nevinnosť 7B+, Končitá

Krokodíl 6C, Končitá

Krokodíl 6C, Končitá

Nakoniec sa z toho nestali iba návraty, hodnotovo podrástli práve spomienky. Vľavo aj vpravo vás vidím kamaráti, všetkých, čo ste mi pomohli, všetkých, s ktorými sme razili machmi prvé smery. Rok čo rok som ich chodil preliezať. Sám so sebou, vždy s niekým iným a často s tými istými.

Predposledný mohykán 6C+, Končitá

Predposledný mohykán 6C+, Končitá

4 ročné obdobia nepredstavovali žiadne výnimky. Za chladných jarných vetrov, za sparných letných dní, v karnevalových farbách babieho leta, aj v snehu po kolená. Krok za krokom k tvorbe sprievodcu. Kolobeh, ktorý som niekoľkokrát zopakoval. Pardón všetkým, trvalo to dlho.

Big bruch 6A, Končitá

Big bruch 6A, Končitá

Planétka 6B, Končitá

Planétka 6B, Končitá

Malé dielo je konečne od novembra 2014 na svete. Dnes listujem si stránku po stránke. Striedavo ma napĺňa pocit zadosťučinenia a pocit veľmi blízky smútku. Koniec jednej cesty len nadväzuje na druhú. Obzriem sa za seba, ale to stačí.  Je treba  chopiť sa ďalšieho potenciálu.

Boulderingový sprievodca Končitej

Boulderingový sprievodca Končitej

Vitajte na Slovensku, v prvej boulderingovej oblasti, o ktorej sa so všetkými atribútmi  píše už aj v tlačenej podobe. Dúfam, že vám bude sprievodca nápomocný a verím, že vám slovenské andezity učarujú tak ako mne. 

Ja idem nakúpiť drátené kartáče. Dnešné finále prinieslo novú výzvu. Ďalšou bodkou na mape slovenského boulderingu bude... 

PS: V prípade záumu o sprievodcu mi píšte na mail: oli.vyslouzil@gmail.com. Viac info a náhlady nájdete v tomto článku.


Pro tuto akci je nutné přihlášení.