Registrovat
cs en de
facebook instagram

Czechbouldering.com - bouldering, sněžník, modřín www.czechbouldering.com

Žihle, Jirkov, Praha - Týden Plný Boulderingu

zeros 05.05.2015


Tak nám zase po roce přišel závod, na který jsem se dlouho těšil - Rafiki Petrohradské Padání 2015.

S odvozem je to na poslední chvíli, ale nakonec se domlouvám s Ríšou Pařilem, že nás vezme jeho mamka z Chomutova. Jedu už ve čtvrtek, dáváme pohodu a rest, trochu popolejzáme v ruchu města na kamenných zdech a všude kde se dá :) V pátek odpoledne vyrážíme směr Žihle - Sklárna, cesta je rychlá a my dorážíme na místo. Registrace je za námi a my běžíme do lesa.

Kameny jsou kilometr a půl od sklárny po příjemné cestě. Les se začíná zaplňovat bláznama s matracema, šutry se bílí a krystaly se drtí! Pomalu se smráká a my se potkáváme s Jirkou Šváchou, který zkouší dynamickou jednokrokovku za 8A. Mě se zalíbí Art of Power 7C.

Krásná fotka od Jakuba Frice!

Z lišt do větších, těžký přidání ruky a dolez přes hranu. Program jasnej, jen zarvat co to jde. V těchto chvílích se k nám přidává Honza Novák a Vojta Vlk. Art padá asi do 10 pokusů, dále dostávám doporučení na boulder Deratizace 7C, který zkoušíme s Honzou Kubíčkem. Hranka na vyblbnutí. Nechám v ní hrozně moc pokusů, vždycky je v něčem chyba. Něco po půlnoci hrana konečně pouští a pomalu se chystáme zpět do tábora. Ráno vyrážíme do lesa, zkouším dost věcí, ale nic moc nejde. Mířím k šutru Vogon, první padaj Fidloprčičky 7C+, bohužel není jasně daný směr a všichni to lezou rozumně s pravou hranou, takže klasa 7B - 7C. Hyperprostorové povolení 7C je o něco těžší. Nic stupy a celkem pozitivní chyty na hraně mě trochu trápí, ale jde to. Na tomhle kameni padá ještě Prkodrťák 7C. Malá lištovačka, kde je potřeba jenom zabrat. Jako poslední sešlu Saturnin 7C+. Technicko-silový převalení do plotny. Mě to moc nesedělo, nakonec se shazuje na 7C. Prsty brečej nehoráznym způsobem, tak už radši moc nelezu. Zajdeme do loňské oblasti, ale to už je marnost. Hoši ještě něco popolejzaj, ale já už se flákám. Vyhlášení začlo něco po deváté. Nakonec jsme se na bedně sešli v tomto pořadí:  první Rosťa Štefánek, druhý Honza Novák a třetí Lukáš Skála (já :D)  

Mega radost a lehce oslavujem. Díky za super závody a za rok repete!

V neděli jedeme na starej Petráč. V bolestech přelézám Žiletku 6C+ a je mi jasný, že prsty už jsou úplně v pr... :) Přes týden mám praxi a prsty odpočívaj, ve čtvrtek nastává čas na LAJ Bouldering Session v Jirkově. Každý měsíc si sem jedu užít bezva závody, super lidi a hlavně srandu. Poslední tři závody první řady Sešnů jsou pod záštitou značky La Sportiva, což je super. Pravidla jsou jasná, 30 boulderů, po pěti v každé obtížnosti, od nejtěžších černých po nejlehčí bílé, z kterých se počítá deset nejtěžších přelezených. Doráží Jirka Švácha a tak dáváme souboj kdo z koho :D Mezi holkama přísně drtí Danča Kotrbová. Většina boulderů jsou silovky, ale to mě vůbec nevadí. Jako vždy je skvělá nálada a sranda. Čtyři hodiny vždy uběhnou jak nic, na dolez vymýšlíme shybárny a skoky. Mezi muži jsem první, Jirka Švácha je druhý a Jan Křivánek třetí. Mezi holkama s přehledem vítězí Danča Kotrbová. Celkové výsledky zde: Hudba a zábava pokračuje ještě pár hodinek po vyhlášení a pak se všici uklidí domů :) Já mám VIP ubytko u Ríši.:) Asi ve dvě ráno před barákem ještě lezeme na betonových panelech, které tvoří kolmé a převislé medvědí hrany :D Druhý den cesta domů! Tam sprcha, jídlo, rest a příprava na další den na ČP do Prahy. V sobotu dopoledne tedy vyrážím na Rock Point Český pohár v boulderingu v Holešovicích. V BBesu se potkávám ZASE s Ríšou! :) Fotka první skupiny: Lezeme ve třičtvrtě na jednu ve druhé skupině. Kvalifikační bouldery se mi moc líbí, celkem mi i jdou a z osmi jich přelézám pět + jednu zónu. Do finále jdu teda z devátého místa. Po kvaldě se vyhlašují kategorie. V mládeži A, 16 - 18 let se umísťuju na prvním místě, bohužel jsem si zrovna odskočil na záchod a tak jsem to propásnul :D :(  Cenu jsem ale dostal :) Je tu hafo lidí, tak to má být. Takže kecáme, zevlujeme, motáme se okolo workout hřiště a sledujeme finále holek. Bedna u holek vypadá takto: první Petra Růžičková, druhá Edit Vopatová a třetí Karina Bílková. Holky zadrtily pěkně a přišlo finále chlapů. 

Vezmu to popořadě. První boulder byl procházka, druhý drsnost po strukturách, kterej měl jen jeden přelez od Martina Spilky. Třetí absolutní šílenost, v který jsem se ani nehnul a čtvrtý se mi moc líbil. Silovka přes struktury a pozitivní lišty. Na top to ale nebylo u nikoho. Při troše štěstí a síly bych to móóóžná utrápil :) Jsem rád, že už nic nemusím lízt a celkově se tedy umisťuji na 11. místě z 53 borců. Celkem spokojenost :) Mega výkon předvedl Martin Spilka, který zaslouženě vítězí. Hned za ním David Kozel a do třetice Štěpán Stráník, super hoši! Editka mě bere přímo domů, luxus! Děkuju všem, se kterejma jsem měl možnost zalízt nebo aspoň pokecat! Super týden plný boulderingu. Snad se článek líbí a já se loučím, mějte se, Lukáš :)


Pro tuto akci je nutné přihlášení.